2021-08-04 09:15:58
W dniu 03.08.2021 w naszej parafii rozpoczęliśmy wielkie dzieło Duchowego Pielgrzymowania pod hasłem „WIARA I MĘSTWO” na wzór błogosławionych męczenników podlaskich.
Bardzo licznie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, każdy przybył na swój własny sposób. Nie zabrakło też pątników pieszych.
Dzień dzisiejszy naznaczony był wieloma symbolami. W uroczystym, procesyjnym wejściu został przyniesiony przed ołtarz znaczek tegorocznej pielgrzymki, oraz kopia Krzyża Pratulińskiego, którego poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz Zbigniew Daniluk.
Ksiądz Sławomir zadbał aby pierwszy dzień naszej pielgrzymki uświetniony był obecnością wyjątkowego gościa. Sam kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę ks. Paweł Bielecki skierował do nas słowo podczas Mszy Świętej. Wyjaśnił nam że pielgrzymowanie to Łaska, której udziela nam Pan Bóg, że pielgrzymowanie to nie tylko wysiłek fizyczny, ale to przemiana duchowa i pragnienie bycia bliżej Boga. Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Kazimierza Gurdy w czasie Mszy Św. modliliśmy się min. za kapłanów , oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele wspólnoty Domowego Kościoła poprowadzili modlitwę różańcową, rozważając tajemnice bolesne w duchu pielgrzymkowym.
Wszyscy duchowi pątnicy otrzymali dzisiaj znaczki tegorocznej pielgrzymki, a ci którzy byli pierwszy raz otrzymali również chusty.
Nasze modlitwy zakończyliśmy wspólnie odśpiewanym apelem i pieśnią wieczorną.
Drugi dzień duchowej pielgrzymki to dzień Maryjny, kolor Maryjny to – niebieski, a więc ubieramy coś niebieskiego.
Tych co byli dzisiaj zapraszamy ponownie, a tych którzy jeszcze nie byli zachęcamy aby przyjęli łaskę pielgrzymowania, którą Pan Bóg nas obdarza.

I dzień Pielgrzymki Duchowej