2013-04-26 15:39:53
„Powołania znakiem nadziei opartej na wierze” – pod takim hasłem obchodzimy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
"Pragniemy w tym szczególnym czasie tygodnia modlitw o powołania złożyć dziękczynienie za niepojęty dar Bożej łaskawości, jaki jest wpisany w każde ludzkie powołanie. To w nim wyraża się ogrom Bożej miłości, jaka leży u podstaw ludzkich wyborów, szacunku dla odwiecznego Bożego dobra i obietnicy zwycięskiej mocy Ducha Świętego" – podkreśla bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu ds. powołań.

Módlmy się, by Pan obdarzył serca wielu młodych kobiet i mężczyzn łaską powołania do służby w swoim Kościele, szczególnie z naszej parafii.