Wpisane przez: Łukasz Borowski
2014-07-26 01:01:12

W szóstym dniu misji świętych parafianie przeżywali tajemnicę cierpienia. Spotkaniom modlitewnym towarzyszyła święta Rita w znaku relikwii. W godzinach porannych chorym i cierpiącym udzielono sakramentu namaszczenia chorych. Kulminacyjnym punktem tego dnia było wieczorne spotkanie. Po Eucharystii licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami Radoryża Kościelnego. Na zakończenie drogi krzyżowej odbyło się nabożeństwo poświęcenia krzyża misyjnego. Dębowy krzyż wysokości 9 m ufundowali parafianie jako wyznanie wiary w Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Widnieje na nim napis, który jest hasłem misji: „W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii ks. kan. Mieczysław Milczarczyk. Ostatnim punktem tego spotkania było ucałowanie krzyża misyjnego. Jutrzejszy dzień poświęcony będzie poznaniu historii kościoła parafialnego, którą przybliży kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach mgr  Dorota Pikula. Uroczysta suma jubileuszowa połączona z odpustem ku czci św. Anny odbędzie się w niedzielę 27 lipca o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, i tych którzy w jakikolwiek sposób są z nią związani.

ks. Łukasz Borowski

Droga krzyżowa i postawienie krzyża misyjnego