2024-06-18 21:16:41

Rocznica święceń
"Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam”
ks. Jan Twardowski
W poniedziałek 17 czerwca w świątyni radoryskiej miała miejsce piękna uroczystość - 22 rocznica święceń kapłańskich księdza Sławomira Pękały.
Z tej okazji kapłani, którzy wraz z nim 22 lata temu z rąk biskupa przyjęli święcenia kapłańskie, gościli w naszej parafii i sprawowali Eucharystię.
Dla parafian licznie przybyłych na Mszę świętą była to okazja do podziękowania Panu Bogu za osobę księdza Sławomira, a także do modlitwy o siły i potrzebne łaski dla niego i jego braci w kapłaństwie.
Zgromadzeni modlili się również o nowe i godne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Jednocześnie mieliśmy okazję do spotkania z dwoma kapłanami, którzy jakiś czas temu posługiwali w naszej parafii: ks. Jackiem Jeruzalskim oraz ks. Rafałem Jarosiewiczem.
Na koniec Mszy świętej życzenia dla księży Jubilatów złożyli przedstawiciele dzieci i młodzieży, młodzieży zrzeszonej w KSM oraz wspólnot modlitewnych naszej parafii.
To było bardzo radosne spotkanie. Chwała Panu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niecodziennego wydarzenia.

08:00Za † Jadwigę Wałaszek (30dz)
10:00Dzięk - błag. w 30r. ślubu Państwa Ireneusza i Renaty, o potrzebne łaski dla rodziny
12:00Dzięk - błag. w 60 urodziny Zofii
chrzest: Julian Pietrzak