Wpisane przez: Administrator strony
Kategoria:
- Str. główna
- Aktualności
2024-05-22 13:44:29

 
Bieszczady
W dniach 17- 19 maja 2024 r. odbyła się parafialna pielgrzymka Kółek Różańcowych pod przewodnictwem ks. Kanonika Mieczysława Milczarczyka oraz dekanalnej i parafialnej zelatorki  KŻR-   p. Beaty Gajownik.
Trasa pielgrzymki: Markowa- Kalwaria Pacławska-  Solina- Komańcza- Strachocina- Stara Wieś.
Ta pielgrzymka- to wielkie bogactwo duchowe.
 To wiele godzin spędzonych na modlitwie; Eucharystia, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe. To również poczucie i dotknięcie świętości: Markowa- tu żyli i ponieśli męczeńska śmierć Józef i Wiktoria Ulmowie  wraz z siedmiorgiem swoich dzieci.
To właśnie Eucharystią w Markowej rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie; Kalwaria Pacławska- Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Ze względu na rozwijający się kult Męki Pańskiej sanktuarium to nazywane jest często ,, Jerozolimą Wschodu” lub ,, Jerozolimą Podkarpacia”, zaś ze względu na kult obrazu M. B. Kalwaryjskiej- ,, Jasną Górą Podkarpacia”.
Cudowny obraz Matki  Bożej ,, Słuchającej” gromadzi  rzesze ludzi, którzy powierzają Maryi swoje troski, problemy i radości; Komańcza- ostatnie miejsce internowania Prymasa Tysiąclecia- Stefana Kardynała Wyszyńskiego, dziś błogosławionego. O Jego Wielkości  i ponadczasowości świadczą słowa Karola Wojtyły, świeżo wybranego na papieża: ,, Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z Twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem…”. Pamięć o Niezłomnym Prymasie pielęgnują tu s. Nazaretanki;
Strachocina-tu swoją cześć odbiera wielki  patron Polski Andrzej Bobola, który zginął poprzez najokrutniejszą śmierć męczeńską. Odznaczał się żarliwością o zbawienie dusz. Stąd przydomek  ,, łowca dusz- duszochwat”.  I za ten zapał zapłacił wielkim cierpieniem i śmiercią z rąk Kozaków. A będąc w Strachocinie odebraliśmy pozdrowienia dla Państwa Broniszów z Krzywdy. To właśnie tu, w Strachocinie, swoje śluby wieczyste 12 września 2019r. złożyła Ich  córka. Zdjęcia: Parafia Strachocina i Strona sióstr  Film Film z uroczystości
W Strachocinie swoją 40- tą rocznicę ślubu świętowali  p. Wanda i Stanisław Chmiel. W ich intencji sprawowana była Eucharystia. Państwu Chmiel życzymy błogosławieństwa Bożego na kolejne lata.
I jeszcze podróż kolejką gondolową nad Jeziorem Solińskim. Przepiękne widoki, niezapomniane uczucia: ,,Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się Stwórcę”.
Dziękujemy p. Beacie Gajownik za przygotowanie rozważań tajemnic różańca św. i drogi krzyżowej, za przewodniczenie modlitwom. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w prowadzenie modlitw. Dziękujemy ,, służbie muzycznej” na czele z p. Marylą, p.  Anią i p. Władysławem.
Bogata relacja zdjęciowa będzie podsumowaniem pielgrzymki.
 
Podziel się:
sledzik
Facebook
08:00Za † Henryka Kłusek (23gr)
10:00Dzięk - błag. w 2r. ślubu Państwa Bartłomieja i Kamili Kopik
12:00Za † Jana i Wandę Kowalskich r. Kowalskich i Kopczyńskich
(chrzest: Stanisław Beczek)
16:00Za † Jana i Barbarę Król
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Kontakt
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000