KSM - www.parafiasulejowek.pl
- KSM
- Wspólnoty
2013-12-20 09:43:02
KSM - czyli Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii już od 1995 roku. Początki bywały różne to znaczy były okresy świetności ale też i okresy gorsze, jednak teraz zawiązała się trwała wspólnota, która spaja serca młodych. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę po wieczorowej Mszy Świętej. KSM przeprowadza różne akcje np. zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, sprzedaż kartek świątecznych. Ponadto młodzież zrzeszona w tej wspólnocie pomaga w dekoracjach kościoła.
Często organizowane są wyjazdy takie jak Jerycho Młodych, szkolenia, czuwania.

Głównymi celami KSM-u jest ubogacenie wiary, szerzenie wiedzy religijnej, angażowanie w życie Kościoła i Jego misję. Jeżeli i Ty pragniesz otworzyć się na kontakty ze światem, zwłaszcza organizacjami i ruchami młodzieżowymi, które prowadzą działalność zdolną z doktryną Kościoła KSM jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Przyjdź, zobacz, zostań!

Spotkania KSMu odpbywają się w naszej parafii w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą Świętą wieczorną, po której następuje spotkanie formacyjne.

1. czytanie (Rdz 16, 1-12. 15-16)Narodzenie się IzmaelaPsalm (Ps 106 (105), 1b-2. 3-4a. 4b-5 (R.: por. 1b))Nasz Pan jest dobry, chwalcie Go na wieki
Albo: Alleluja
Aklamacja (J 14, 23)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 7, 21-29)Dom zbudowany na skale i dom zbudowany na piasku Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
17:301. † Zofię Skwarek – pracownicy Promyk